Hakkımızda

Hakkımızda

Ticari faaliyetlerine 1994-1995 yıllarında Eminönü’nde perakende polimer hammadde satışıyla başlayan Fatih Uslu ve Hasbi Uslu, 1997 yılında Eminönü, İstanbul’da kurdukları Boğaziçi Polimer Tekstil ve İnşaat San Paz Ltd Şti ile faaliyetlerini kurumsallaştırmıştır. Kurulduğu ilk günden itibaren müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi hedefleyen firma, istikrarlı bir şekilde büyüyerek plastik piyasasında güvenilir bir konuma gelmiş ve yerini sağlamlaştırmıştır.

Yurtdışındaki çeşitli tüccar ve üreticilerle sürekli temas halinde olan firma, çeşitli tedarikçi ve sanayicilerle işbirliği yaparak iç piyasaya daha fazla kaynak sunmak açısından önemli bir yol almıştır. Boğaziçi Polimer, daha ziyade ham madde ithal etmekte olup, gerekli şartlar oluştuğunda yurtiçi piyasadan mal almaktadır.

Halihazırda orta ve küçük ölçekli işleyicilerle çalışan Boğaziçi Polimer, faaliyet alanlarını ve müşteri portföyünü sürekli genişletmektedir. Müşteri odaklı ve kaliteli hizmet vermeyi ilke edindiklerini belirten firma yetkilileri, dengelerin hızlı değiştiği plastik piyasasında müşterilerine düzenli mal temin etmek ve gerek ham madde, gerek finansman, gerekse teslimat konularında titiz olduklarını ifade ediyor.

Ürün Gamı

Boğaziçi Polimer temel olarak aşağıda belirtilen ham maddeleri temin etmektedir:

• Filmlik AYPE
• Enjeksiyonluk AYPE
• Filmlik YYPE
• Şişirmelik YYPE
• Enjeksiyonluk YYPE
• Enjeksiyonluk PP
• PP rafya

Distribütör ayrıca spot olarak PVC ve PS de temin etmektedir.

Plastik Hacmi

Temel olarak PP ve PE tedarikinde faaliyet gösteren Boğaziçi Polimer’in aylık satışları 1000-1500 ton seviyesinde bulunmaktadır. Söz konusu satışların yaklaşık yarısını PP, diğer yarısını ise PE ürünleri oluşturmaktadır.

Tedarik Kaynakları

Riski mümkün olan en az düzeye indirmek için teslimat sürelerinin kısa olduğu tedarik kaynaklarını tercih eden firma, çoğunlukla Orta ve Doğu olmak üzere Avrupa’dan mal getirmektedir. Sunduğu menşeler arasında Fransız, İsrail, Çek, Rumen, Bulgar, yunan, Hırvatistan gibi kaynaklar yer almaktadır. Ancak, şartlar uygun olduğu takdirde Orta Doğu ve Hindistan’dan da alım yaptıklarını söyleyen bir firma yetkilisi, çok nadir olarak, şartlar gerektirdiğinde yurtiçinden de mal aldıklarını ifade etti.

Büyüme Planları

Boğaziçi Polimer, 2006 yılında satış hacmini artırarak ayda 1500-2000 tona çıkarmayı hedeflemekte ve bu hedefini de her geçen yıl büyütmektedir. Ürün sirkülasyonunu hızlandırmak ve pazar payını artırmak da firmanın hedefleri arasında yer almaktadır. Bu amaçla, çeşitli girişimlerde bulunan ve bulunmaya devam eden firma, yurtdışındaki tüccar ve üreticilerle olan ilişkilerini geliştirmek üzere çeşitli konferans, fuar ve toplantılarda aktif olarak yer almayı planlanmaktadır.

2009 yılında yeni yerimiz olan İSTOÇ C-PLAZA da hizmetimize devam ediyoruz.
2010 hedefimiz 2.000 Ton mal satımıdır.

.


Ticari faaliyetlerine 1994-1995 yıllarında Eminönü’nde perakende polimer hammadde satışıyla başlayan Fatih Uslu ve Hasbi Uslu, 1997 yılında Eminönü, İstanbul’da kurdukları Boğaziçi Polimer Tekstil ve İnşaat San Paz Ltd Şti ile faaliyetlerini kurumsallaştırmıştır.


Web Tasarım / Dizaynist Bilişim